İsrail ordusunda büyük kriz: Parfüm sıkıp fotoğraf çektirmek için geliyorlar!

Gazze Şeridi’nde bulunan yedek askerler, İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin üst düzey komutanlarına ateş püskürdü. Komutanların sadece fotoğraf çektirmek için sahaya uğradığını söyleyen askerler yetkililere sitemde bulundu.

MİSAFİR GİBİ GİDİP GELİYORLAR

Komutanların operasyonlarla ilgilenmediğini söyleyen askerler “Durup askerlere ve komutanlara basit detayları sormuyorlar. Çatışmadan şu ana kadar çıkardığınız sonuçlar nelerdir demiyorlar. Sanki kavga edip gidiyormuş gibi fotoğraf çekmekten çekinmeyen memurlar var. Utanç verici ve değersiz. Her türlü sebepten ‘misafir’ ile gelenler var ki bu daha da rencide edici. Sanki biz yokmuşuz gibi yanımızdan geçip gidiyorlar.” ifadelerini kullandı.

HAMAS İTİRAFI

İsrailli askerler ayrıca “Aldığımız istihbaratların burayla hiçbir ilgisi yok. Hamas’ın bizden daha fazla silahı ve savaşçısı var, bu nasıl oluyor?” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF ÇEKTİRİP GİDİYORLAR

İsrail merkezli “Walla” haber sitesinde yer alan habere göre İsrailli çoğu yedek asker “komutanların parfüm kokarak gelip fotoğraf çektirip sonra da karargahları terk etmelerinden” rahatsız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir