Huawei P70 serisinin IMX989 sensörü ile gelmesi bekleniyor

Huawei, başarılı P60 serisinin ardılı olan P70 serisi akıllı telefonlarını geliştirmekte. Beklenenden daha erken bir tarihte, muhtemelen Mart ayında piyasaya sürülecek bu serinin gelişmeleri teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor. Weibo’dan bir duyumcu olan Smart Pikachu’nun paylaştığı bilgilere göre, P70 serisi, önceki modellere göre hem diyaframı hem de odaklamayı iyileştiren, olgunlaşmış IMX989 sensörünü kullanıyor. Bu yılın ikinci yarısında Huawei, yaklaşık 2K ekran üzerinde denemeler yapmayı planlıyor.

Ayrıca Digital Chat Station da P70 serisinin kamera özellikleri hakkında bazı detayları paylaştı. Serinin Huawei OV50H fiziksel değişken diyaframı içereceği öngörülüyor. Huawei’nin, 1/1.3 inçlik OV50H sensörü ve daha büyük 1.02 inçlik IMX989 sensörünü serinin farklı modellerinde kullanmayı planladığı anlaşılıyor. Serinin en üst modeli olan P70 Art’ın, Sony IMX989 sensörü ile donatılması bekleniyor. Ayrıca Ming-Chi Kuo’nun tahminlerine göre, P70 Art modelinde 1G6P cam-plastik hibrit lensin kullanılması ve bu lensin kamera performansını önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Huawei P70 serisinin IMX989 sensörü ile gelmesi bekleniyor

Diğer özelliklere gelince, Huawei P70 serisinin, minimal çerçeveli, 1.5K derin mikro dört yönlü kavisli 6.7 inçlik bir ekranla geleceği söyleniyor. Huawei, BOE, COST, Visionox ve Tianma gibi yerel OLED ekran üreticileri ile çalışıyor. Seri, Huawei’nin XMAGE markasıyla vurgulanan, üçlü lensli, üçgen desenli özgün bir arka kamera tasarımına sahip olacak. Ayrıca 5000mAh yüksek kapasiteli bir pil ve alıcı ile stereo çift hoparlöre sahip olması bekleniyor. Serinin temel modeli olan Huawei P70’in ise Kirin 9000S çipi ile güçlendirilmesi öngörülüyor.

Bu yenilikler ve teknik özellikler, Huawei’nin akıllı telefon pazarında liderliğini sürdürme çabalarını yansıtıyor. Kullanıcıların, özellikle kamera ve ekran teknolojilerindeki bu ilerlemeler sayesinde, daha kaliteli bir deneyim yaşaması bekleniyor. Huawei’nin bu adımları, teknoloji dünyasında dikkat çekici ve heyecan verici gelişmeler olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas