Futbolda Milyon Dolarlık Dolandırıcılık Davası: Muslera’nın Whatsapp Mesajları da Ortaya Çıktı

Futbolda milyon dolarlık dolandırıcılık davasında Arda Turan’ın ardından Fernando Muslera’nın da mesajları ortaya çıktı.

İstanbul’da bir bankada müdür olan Seçil Erzan’ın aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanmasına önceki gün başlanmıştı.

“Fatih Terim Fonu” adı altında dolandırıldığı iddia edilen para toplamda 44 milyon doları buluyor.

Erzan mahkemede yaptığı savunmasında, “Faiz adı altında bu insanların aza tamah etmemeleri, çok kazanmak istemeleri beni bu hala soktu. Kazandırırken Seçil’dim, kazandıramayınca dolandırıcı oldum” demişti.

Arda Turan’ın fona 7.5 milyon, Emre Belezoğlu’nun ise 4.2 milyon dolarını kaptırdığı belirtiliyor.

Futbolda dolandırıcılık davasında bugün ise Seçil Erzan’ın incelenen cep telefonunda Galatasaray’ın Uruguaylı milli futbolcusu kaleci Fernando Muslera’nın yaptığı bir yazışmanın ekran kaydı ortaya çıktı.

Muslera’nın Whatsapp yazışmasında, Mert adında biriyle mesajlaştığı görülüyor. İspanyolca mesaj atan Muslera, Mert’e “Arda ya da başkasıyla konuşmanı istemiyorum. Neredeyse 4 aydır paramı alıyor. Pazartesi CEO ile konuşmama gerek yok. Dokümanla birlikte Florya’ya gideceğim” diyor.

Arda Turan ile Seçil Erzan arasında dün ortaya çıkan yazışmalarda ise Turan’ın “Ben sana dünya para getirdim. Seçil bütün servetim sendeydi ya. Ben ne yapacağım; karıma şimdi ne diyeceğim Seçil ya” dediği görülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir