Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu cinsiyetçi söyleme tepki gösterdi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sevgili genç mütedeyyin kadınlar; size aylarca ‘kazanımlarınızı kaybedersiniz’ propagandası yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. Bay Kemal, asla kazanımlara dokunmaz” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu gece Twitter hesabında, AKP’nin 7 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlediği mitingde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik cinsiyetçi söylem içeren pankarta tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, söz konusu pankartın yer aldığı videoyu paylaştı ve “Bu derece aşağıladığınız, hakaret vesilesi olarak gördüğünüz biz karılar (kadınlar), size sandıkta gününüzü göstereceğiz, öyle böyle değil hem de ‘Türk Karı Kuvvetleri’. Can Yücel’e saygıyla… Tüm kadınlarla birlikte sana söz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’nun paylaşımını alıntıladı ve dün evine misafir olduğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eşi Tuncer Akşener ile birlikte çay koyarken çekilmiş fotoğrafını yayınladı. Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

“Biz, hayatı paylaşmaktan gurur duyarız. Alın şimdi bu fotoğrafı pankartınıza koyun. Sevgili genç mütedeyyin kadınlar; size aylarca ‘kazanımlarınızı kaybedersiniz’ propagandası yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. Bay Kemal, asla kazanımlara dokunmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir