Google Pixel Fold Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Google I/O 2023 etkinliğinde duyurulan bir cihaz da beklendiği gibi Google Pixel Fold katlanabilir telefon oldu. Peki, Google Pixel Fold özellikleri ve fiyatı nasıl? İşte cevabı.

Pixel Fold’un dış ekranı 5.8 inç ile oldukça kompakt. İç ekran ise 7.6 inç ve her ikisi de 120 Hz AMOLED panel kullanıyor. İç panel ultra ince cam kullanırken dış ekran Gorilla Glass Victus ile kaplanmış durumda.

Google, katlanabilir bir cihazda en dayanıklı olarak adlandırdığı bir menteşe kullanıyor. Pixel Fold, açıldığında yalnızca 5,8 mm inceliğinde. Kapatıldığında da kompakt ve 12,1 mm kalınlığında.

Google’ın katlanabilir telefonunun bu kadar ince olmasının büyük bir nedeni, “damlacık” tarzı bir menteşenin kullanılması. Cihaz ayrıca IPX8 suya dayanıklı. Yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi sensörünün yanı sıra Yüz Kilidini Açma desteği de mevcut. Google ayrıca, konuşmaları çevirmek için Pixel Fold’un iç ve dış ekranlarını aynı anda kullanacak Google Çeviri için bir Çift Ekran tercüman modunu tanıttı. Öte yandan bu, Android 14’e kadar gelmeyecek.

Pixel Fold, donanım olarak Pixel 7 Pro’ya oldukça benziyor: 12 GB RAM ve 256 ile 512 GB depolama ile desteklenen Tensor G2 yonga setine sahip. Ayrıca Google’ın “24 saatin üzerinde” pil ömrü sağlayacağını söylediği pil de 4.821 mAh.

Kamera tarafında birincil sensör diğer Pixel’lerde kullanılmayan 48 MP kamera olacak. Bu, 10,8 MP ultra geniş ve 10,8 MP telefoto (5x) ile destekleniyor. Dış ekranda 9,5 MP ön kamera ve çerçevenin içine gizlenmiş iç ekranda 8 MP kamera bulunuyor.

Google Pixel Fold Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Obsidyen ve Porselen renk seçenekleri ile ön siparişleri başlayan Google Pixel Fold modeli 1,799 dolar fiyat etiketi taşıyor. Bu arada 512 GB modeli ise 1,919 dolardan satılacak. Pixel Fold şu an için sadece ABD, İngiltere, Almanya ve Japonya’da satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir