Balinalar Torbalarca Aldı! Bu Altcoin Sıradaki Büyük Şey mi?

Pepe (PEPE) token, fiyat düşüşüne rağmen büyük bir birikim görüyor. Veriler, son 48 saat içindeki %60 değer kaybına rağmen, bazı yatırımcıların Binance’den yüklüce PEPE çektiğini gösteriyor. Sıradaki büyük altcoin Pepe olabilir mi?

Altcoin balinaları tonlarca PEPE topladı

Balinalardan biri, fiyat 0,000002054 dolar iken Binance’den 2,76 milyon dolar değerinde 1,4 trilyon Pepe satın aldı. İkinci balina, Ethereum kullanarak 429.000 dolar değerine 212 milyar PEPE biriktirdi.

Üçüncü balina, Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre, toplam değeri 864.000 dolar olan 424 milyar Pepe satın aldı. Ortalama satın alım fiyatı 0.000001957 dolardı.

Bu arada, borsalar ve sözleşme adresleri hariç, PepeCoin’in en büyük 15 balinası, toplam dolaşımın önemli bir kısmına sahip. Toplamda, dolaşımdaki tüm arzın %9,05’ini temsil eden 38,07 trilyon PEPE tutuyorlar. Bu PEPE balinaları, toplam kârları 92.6 milyon dolara ulaşan kayda değer bir yatırım getirisi elde etti.

Tüm gelişmelerle Pepe, son bir ayda kripto manşetlerinin odak noktasındaydı. Peki, %2,100 yükselen bu altcoin gerçekten iyi bir satın alma fırsatı mı?

Motley Fool analistleri Pepe Coin’i değerlendiriyor

Kripto para piyasası 2023’te toparlanmaya devam ederken, yeni trendleri kovalamak cazip gelebilir. Dogecoin son boğa piyasasında meme coin’lerin baş tacıydı. Ancak bu sefer yeni bir token olan PEPE popülerlik kazanıyor. PEPE, Nisan ortasında ilk kez işlem görmeye başladığından beri %2.100 arttı.

Manşetlere fırlayan ve ardından gücünü kaybeden coin’lerin örneklerinden biri, Dogecoin’in hikayesinde görülüyor. Şaka olarak başlamasına rağmen Dogecoin, 2021’in başlarında popülaritesinde büyük bir artış gördü. Yıl içinde fiyatı yalnızca beş ay içinde %8.100’den fazla arttı. Bununla birlikte, hype kısa sürdü. Dogecoin’in fiyatı yükselir yükselmez hızla düştü ve birçok yatırımcıyı önemli kayıplara uğrattı. Motley Fool analistleri benzer bir senaryoya karşı temkinli olmaya davet ediyor.

Bununla birlikte, bir kripto para biriminin değeri kullanım durumuyla bağlantılıdır. Örneğin Bitcoin ve Ethereum gibi bu tür kriptoların meşru kullanım alanları vardır. Aynı zamanda, güçlü bir geliştirici ve kullanıcı ağı tarafından desteklenirler. Zamanın testinden geçtiler ve birçokları için güvenilir bir yatırım olduklarını kanıtladılar. Çeşitli uygulamalarda kullanım örnekleri gösteren bu mavi çipli kripto para birimlerinin aksine, PEPE’nin değeri tamamen spekülasyona dayalıdır. Bu nedenle, fiyatının çok daha değişken olması ve dramatik dalgalanmalara maruz kalması muhtemeldir.

PEPE’yi çevreleyen hype’dan yararlanmak herkese cazip geliyor. Fakat, yatırımcılar bu tür projelere yatırım yapmadan önce dikkatli olmalıdır. Basitçe söylemek gerekirse, riskler potansiyel ödüllerden çok daha fazladır.

PEPE fiyatı serbest düşüşte

PEPE şu anda art arda ikinci gününde %30’un üzerinde değer kaybediyor. Yazım sırasında, keskin düşüşün ardından ulaştığı 0.000001182 destek bölgesinde işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere bazı analistler sıfıra gideceğini öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir